Om Norske Akevitters Venner


Norske Akevitters Venner er en kulturorganisasjon som skal utvikle kunnskapen om de norske akevittene, skape synergi mellom norsk mat og akevitt, og ikke minst øke antallet gode møter rundt bordet.

Presidentskap

Norske Akevitters Venner ledes av et presidentskap med sju medlemmer og tre varamedlemmer. Det nåværende presidentskapet ble valgt ved digitalt valg 20. april 2022.

President Elisabeth Gjestland

Elisabeth Gjestland
President
Grenland

Lars Roar

Lars-Roar Holte
Visepresident
Opplandske

Nina_Bøhnsdalen_035

Nina Bøhnsdalen
Styremedlem
Rogaland

gunnar-akv

Gunnar Hoff Lysholm
Styremedlem
Nidaros

IMG_0628

Hans Ingi Råheim Tryggvason
Styremedlem
Asker & Bærum

1357739360_20181216_182341_2267378_resized

Mona Halsbakk
Styremedlem
Salten

Leif_bendik_red

Leif Bendik Hustad
Styremedlem
Romsdal

Varamedlemmer:
Knut Koppang (Asker & Bærum) | 454 36 728 – knut.koppang@gmail.com
Marit Øverengen (Nord-Trøndelag) | 930 95 847 – marit.overengen@stjordal.kommune.no
Hege Ramseng (Oslo) | 920 31 080 – hege.ramseng@bryggeriforeningen.no

Regionutvalget:
Nina Bøhnsdalen | 924 32 823 – ninabohnsdalen@yahoo.no
Mona Halsbakk | 995 18 749 – mona.halsbakk@ks.no
Knut Koppang | 454 36 728 – knut.koppang@gmail.com

Autorisasjonsutvalg:
Gunnar Hoff Lysholm | 928 44 400 – glysholm@online.no
Hans Ingi Råheim Tryggvason | 924 11 402 – hansi@ringnes.no
Leif Bendik Hustad | 950 65 599 – hustad@bjg.no

Redaksjonsråd:
Elisabeth Gjestland | 991 66 016 – elisabeth@norsk-akevitt.org
Karl Jørgen Gurandsrud | 909 90 620 – kjgurand@frisurf.no
Anne Margrete Rødevand: | 415 26 304 – anne.rodevand@online.no

Valgkomité:
Stine L. Borgersen | 411 26 600 – stine@akevittruten.no
Ingvar Hage | 917 79 022 – ingvar.hage@bbnett.no
Tom Anselm Westerlin | 924 14 071 – tom@westerlin.no

AquaVIT:
Redaktør, AquaVIT: Sjur Harby | 488 97 714 – sjur.harby@norsk-akevitt.org

Sekretariat:
Daglig leder: Lars Ole Ørjasæter | 23 15 85 00 – post@norsk-akevitt.org

Foredragsholdere

Det er mange dyktige foredragsholdere som er tilknyttet Norske akevitters venner. Vi er spesielt opptatt av forholdet mellom mat og akevitt, og dette er noe de fleste av våre foredragsholdere tar med som en del av foredragene sine. Se her for oversikt over foredragsholdere. Vil du inn på denne listen? Ta kontakt på post@norsk-akevitt.org

Sponsorer