Seks mars-nyheter

Akevittslippet på Vinmonopolet havnet denne gangen på onsdag 1. mars. Denne gangen har vi funnet bare seks nyheter eller endringer i forhold til eksisterende produkter. Uansett er også akevittene i dette slippet verd å merke seg da det inneholder flere single cask-varianter. I alfabetisk rekkefølge inneholder nyhetsslippet følgende:

Atlungstad Klippfisk Aquavit (Atlungstad Håndverksdestilleri)

Håvaldsen Aquavit (Kimerud) har nå kommet på 50 cl flaske. På Vinmonopolets nettside har den varenummer 15350902 mens flasken på 70 cl har to varenummer; 14581301 og 6018301. Dette har muligens sammenheng med at Anora nå er inne på distribusjonssiden.

Lysholm Blank No. 52 (Arcus/Anora) – et navnebytte fra Lysholm No. 52 og med ny etikett – flyttes over i Testutvalget og blir da tilgjengelig i flere butikker. Dette er en akevitt som først og fremst er laget for bruk i drinker og cocktailer, noe som gjør at den ikke helt egner seg som «koseakevitt» i godstolen. Den egner seg likevel til matretter basert på fisk eller svin.

Meir Imperial Stout Cask Finish Aquavit (Meir Distillery*)

Opland Single Cask No. 14755 Tokaji (Arcus/Anora). Mer informasjon finner du ved å klikke på lenken.

Opland Single Cask No. 14778 Costasera (Arcus/Anora). Mer informasjon finner du ved å klikke på lenken.

*Se her angående «meir» informasjon om det nye destilleriet som er under bygging i Vestby.