Digital smaking med OHD
Hva skjer når en modner akevitt på whiskyfat (og omvendt)? Det er dette den digitale smakingen tirsdag 21. september 2021, kl. 19:00 dreide seg om. Oslo Håndverksdestilleri (OHD) og Teeling Whiskey har inngått et samarbeid der en har byttet fat. Akevittfat har blitt sendt til Irland, og whiskyfat har kommet i retur. Så har de to aktørene modnet henholdsvis akevitt og whisky på samarbeidspartnerens fat.
På nettet…
I smakingen deltok James Kilgannon fra Teeling Whiskey og Frederik Dahl fra Oslo Håndverksdestilleri og den som ikke hadde mulighet 21.09., kan se smakingen her:
Deltakerne fikk presentert følgene produkter (selv om en godt kan følge med uten å smake på de nevnte produktene…):
– Oslo Håndverksdestilleri Akevitt
– Oslo Håndverksdestilleri Akevitt Teeling Whiskey
– Teeling Small Batch (VMP 913001)
– Teeling 15 YO Single Cask Whiskey Aquavit Finish (VMP 13512301)
– Teeling Aquavit Cask Irish Whiskey Small Batch Collabroation (VMP 13512501)
Smakingen avholdes tirsdag 21. september kl. 19:00 på Zoom https://us06web.zoom.us/j/82450188172?pwd=QTk3RVpiVUVZT3laaVA5YUppRU5BUT09
