Akevittfestival i Trondheim
Vi har nettopp lagt bak oss Norsk Akevittfestival på Gjøvik. For den som ikke hadde tid til å dra på festival i månedsskiftet september-oktober, er det nye muligheter i Trondheim lørdag 5. november. Da åpner dørene for Trondheim Aquavit Festival der et tjuetalls produsenter og rundt 100 forskjellige akevitter vil bli presentert.
Arrangementet er et samarbeid mellom Norske Akevitters Venner – region Nidaros, Throndhjems Aquavit Club og VinPuls, og planen er at dette skal bli et årvisst arrangement. Foruten smaksprøver og mulighet for å ta en prat med produsentene, blir det lansering av en ny akevitt, og det blir det også arrangert spesialseminarer (Master Classes); fem i tallet. Her kan en blant annet kan lære mer om produksjon, fatlagring og annet som gjør norsk akevitt til noe helt spesielt. Dagen avsluttes med festmiddag der julemat står i sentrum sammen med juleøl og juleakevitter.
Mer informasjon samt lenke til kjøp av billetter for festivalen, spesialseminarene og festmiddagen finner du her: https://vinpuls.no/historisk-akevitt-festival-i-trondheim/