Akevitt nesten stanset av gin-drama

De fleste fikk nok med seg gin-dramaet av royale dimensjoner i forbindelse med sommerens mest omtalte bryllup i Geiranger. I ettertid er reglene skrudd til flere hakk –noe som også har gitt norske brennevinsprodusenter ekstra hodebry. En akevittbonde fra Trøndelag er den siste i rekken som har vært under lupen. 

I januarslippet 2025 på Vinmonopolet dukket VM Aquavit opp, signert Inderøy Brenneri – en akevitt med til dels trang fødsel.

– I kjølvannet av sommerens mediestorm rundt prinsessen og Durek Verretts gin, sto også vår akevitt på randen av å bli skadet av strengere alkoholreguleringer, forteller destillatør og akevittbonde Svein Berfjord.

Da vi kom på ideen om en egen VM-akevitt, hadde vi store planer om å feire ski-VM 2025 med en unik akevitt som fanget essensen av norsk vinterglede. Men etter den mye omtalte saken med prinsessen og hennes sjamans gin, ble norske alkoholreguleringer strammet ytterligere inn, og vi fryktet at akevitten vår ville bli offer for den samme juridiske stormen.

Kampen gjennom regelverket
Med usikre (og dystre) utsikter, ble det en intens prosess å få godkjent navnet «Inderøy Brenneri VM Aquavit». Selv med godkjenning fra Helsedirektoratet, var det først etter grundige vurderinger fra Vinmonopolets jurister at Inderøy Brenneri endelig kunne kalle akevitten for det den var ment å være: En hyllest til ski-VM i Granåsen i Trondheim.

En ekte norsk akevitt
– Mens prinsessen og sjamanens gin skapte overskrifter, har vi i stedet fokusert på å lage en ekte norsk akevitt – fri for glamorøse skandaler, men rik på tradisjon og smak. Inderøy Brenneri VM Aquavit er laget med kjærlighet til både akevitt-håndverket og norsk skisport. Her har vi destillert lokale råvarer som Inderøykarve, byggmalt fra Bonsakmalt i Skogn, og granskudd plukket ved VM-arenaen i Granåsen. I tillegg har vi med mer «varmende» krydder fra eksotiske strøk som kanel, nellik og kardemomme. Dette har gitt en mild og smaksrik akevitt hvor en kan ane litt «gløgg» i ettersmaken. Akevitten er selvsagt fatmodnet – i 12 måneder på gamle sherryfat, forteller Berfjord.

Akevittbonde Svein Berfjord, Inderøy Brenneri. Bildet av Inderøy Brenneri VM Aquavit i rammen er manipulert. Foto: Inderøy Brenneri.

En skål for VM
– Nå som Inderøy Brenneri VM Aquavit endelig er lansert, kan vi se tilbake på en reise preget av juridiske svinger og uforståelig norsk alkoholpolitikk. Akevitten er derfor også et symbol på norsk motstandskraft – både i skiløypa og i møte med byråkratiske hindringer, avslutter akevittbonden fra Inderøy.