Fandens Korona Dillete Selskapsakevitt

Alkoholprosent:

41

Varenummer:

12946602

Flaskestr.:

Fatmodnet:

Nei

Grossist / distributør:

Produsent:

Joda, det har vært mange grunner til å si «fandens korona» det siste året. Nå kommer akevitten med samme navn, og den er allerede en anbudsvinner og vil være å finne på et Vinmonopol nær deg fra onsdag 5. mai 2021. En frisk, pandemisk dillakevitt til koldtbord, fersk fisk, potetsalat, sjømat og trøst. Nytes aldeles alene, gjerne som avec. Fandens akevitter er en serie, i øyeblikket med tre sommerlige akevitter og en årlig juleakevitt. Felles for dem alle er at det er friske, potente, godt krydrede og punchy akevitter. De appellerer til deg som liker å bli utfordret på smak. Det Norske Brenneris «ikke-lenger-så-hemmelige» ingrediens er grønn kardemomme. Kardemomme er ikke kardemomme. Her snakker vi grønn kardemomme. En svalende friskhet er også en rød tråd gjennom
hele denne serien. Hva utarter seg på etikettene? Du kan muligens finne svar i fandens tegneserie som ligger på instagram: Fandens Comics.

Lukt: Frisk duft av dill, søt lakris og peppermynte. Grønn kardemomme og sitrusskall. Tiltalende.
Smak: Rikt anslag av fersk dill og svalende karve. Irisrot, grønn kardemomme og sitrusskall. Lang avslutning mot kjølig eukalyptus og peppermynte.